Bibliotekarka : Bogumiła Klonowska

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2  w Brusach mieści się na I piętrze bloku B.

Bibliotekarz gromadzi, opracowuje i przechowuje zbiory biblioteczne.

W ciągu roku szkolnego biblioteka prowadzi konkursy czytelnicze dla wszystkich grup wiekowych uczniów; prezentuje gazetki czytelnicze ilustrujące stan czytelnictwa, nowości biblioteczne a także  popularyzuje znane postaci.

Chętni uczniowie,  tzw. aktyw biblioteczny, pomagają w pracy bibliotecznej, wykonują zeszyty ilustrujące stan czytelnictwa swojej klasy, są łącznikami między biblioteką a nauczycielami szczególnie wychowawcami i polonistami.

Uczniowie klas pierwszych są uroczyście pasowani na czytelnika w bibliotece szkolnej w II półroczu, po czym rozpoczynają wypożyczanie książek z naszej biblioteki.

Księgozbiór biblioteki składa się przede wszystkim z lektur szkolnych dla uczniów od klasy I do VIII. Poza tym dysponujemy znaczną ilością książek obyczajowych i fantastycznych  oraz przygodowych dla nastolatków. Jeśli chodzi o książki dla młodszych dzieci, to jesteśmy w trakcie gromadzenia literatury dla tej grupy wiekowej.

Posiadamy także liczne pozycje z literatury popularnonaukowej.

W ramach „ Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” zakupiliśmy ponad tysiąc egzemplarzy książek, w większości są to lektury dla klas I – III, poza tym uzupełniono tytuły lektur dla klas IV – VIII oraz powiększono literaturę beletrystyczną, o książki, o które uczniowie pytają najczęściej.

Prenumerujemy także czasopisma :

• dla nauczycieli : „ Świetlica w Szkole „ i „ Biblioteka w Szkole”.
  • dla dzieci z klas IV –VI  :  „Victor Junior”,
  • dla dzieci w wieku od 13 lat do 15 lat : „Victor”.

Biblioteka zajmuje się również wypożyczaniem podręczników szkolnych we wrześniu i ich odbiorem w czerwcu.

Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki szkolnej od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.