40 tyś. zł z Fundacji BGK dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach

Utworzono dnia 01.03.2024

„Po sprawność i zdrowie z BGK” oraz „Mieczysław Bekker – Polak, który zaparkował samochód na Księżycu”to tytuły projektów, które zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego i otrzymały dofinansowanie po 20 tyś. każdy.

Pierwszy z nich finansowany jest z programu „Sport na Start” i zakłada organizację zajęć sportowych, turnieju i festynu dla dwóch grup wiekowych: 11-13 lat i 14-15 lat. Większość budżetu przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego dla szkoły, m.in. piłek, siatek, butów lekkoatletycznych, rakiet do tenisa, materacy gimnastycznych itp. Koordynatorem projektu sportowego jest p. Jolanta Peplińska, nauczycielka wf, edb i biologii.

Ponadto szkoła otrzyma 20 tyś. zł z programu „Dzieci Kapitana Nemo”. To projekt historyczny dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 lat, mający im przybliżać historie wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków, którzy osiągnęli sukces naukowy, artystyczny lub biznesowy. Autorzy projektu postanowili rozpowszechnić wiedzę o Mieczysławie Bekkerze, inżynierze i naukowcu, który zasłynął jako konstruktor łazika księżycowego LunarRovingVehicle i miał swój ogromny wkład w misję Apollo. Za ponad 12 tyś. zł szkoła zakupi 5 kompletów klocków konstrukcyjnych LEGO MINDSTORMS z silniczkami, czujnikami, aplikacją i oprogramowaniem pozwalającym ożywić budowane modele. Dzięki temu uczniowie będą mogli konstruować roboty (łaziki) na podobieństwo tych, stworzonych przez Mieczysława Bekkera. Oprócz tego, aby zgłębić tajemnice kosmosu,zaplanowano wycieczkę do planetarium w Toruniu. Koordynatorem projektu jest p. Anna Ossowska, wicedyrektor szkoły.