Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach przystąpili do projektu 10XChallenge….
Przedsiębiorczość, kreatywność, planowanie działań, zarządzanie finansami, praca w grupie, komunikatywność... wszystkie te ważne umiejętności kształtujemy w praktyce w projekcie.
10X jest międzynarodowym projektem edukacyjnym, w ramach którego uczniowie zakładają symulacyjną firmę. Uczniowskie „firmy” mogą prowadzić działalność produkcyjną, handlową, usługową lub mieszaną. Uczniowie opracowują biznesplan, w którym umieszczają badanie rynku, koszty działania firmy, produkują swój produkt, obliczają zyski ze sprzedaży itd.
W ramach programu uczniowie mogli uczestniczyć dodatkowo w konkursach:
- na najlepsze logo uczniowskiej „firmy”
- na najlepszy film promocyjny
W naszej szkole powstały 3 firmy, które założyły uczennice klas 7 i 8 jednak projekt ukończyły ostatecznie 2 zespoły
- Magnesium - firma Julki Jankowskiej i Ani Weltrowskiej- firma produkująca w własnoręcznie wykonane magnesy ze zdjęciami robionymi w naszej urokliwej okolicy. Były to zdjęcia walorów przyrodniczych jak i ciekawych miejsc historyczno- kulturowych . Dochód ze przedaży magnesów firma przekazała na cel charytatywny. Zbiórka dla Aleksa chorego na SMA. https://www.siepomaga.pl/aleks
- BlinKing- zespół Ani i Agnieszki Wałdoch- firma zajmowała się sprzedażą usługi – nauką języka migowego w formie warsztatów stacjonarnych dla uczniów klas 7 i 8 oraz ich wychowawców.
Decyzją jury, w którego skład weszli przedstawiciele Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz partnera - M&G Prudential:
- Agnieszka i Ania zwyciężyły w konkursie na najlepszy film promocyjny
Link do pobrania:
https://www.facebook.com/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci/videos/299186755431909
oraz wygrały II edycję projektu 10X challenge jako NAJLEPSZY ZESPÓŁ w POLSCE
Co mówią laureatki o projekcie:
....Najbardziej podobał nam się etap sprzedaży naszych usług, ponieważ mogłyśmy w ten sposób zweryfikować naszą wiedzę i umiejętności oraz sprawdzić się w roli wykładowców a przede wszystkim zrealizować nasz cel – nauczyć naszych klientów, naszych kolegów i koleżanek podstawowych zwrotów w języku migowym. Przeprowadziliśmy w sumie 14 godzin warsztatów (7 klas po dwie jednostki lekcyjne).
Przebieg warsztatów i aktywny udział naszych kolegów utwierdził nas w celowości projektu, tym bardziej ,że każdy uczeń włożył „coś” do przygotowanej przez nas skarbonki. Cieszymy się, że mogłyśmy podzielić się wiedzą na temat języka migowego i obserwować z jak wielkim zainteresowaniem uczniowie angażują się w przeprowadzoną przez nas lekcję.